Dolunayımı Çaldı Kaçtı: New World Oyuncuları Şimdiden Birbirini Dolandırmaya Başladı
63 okunma

Dolunayımı Çaldı Kaçtı: New World Oyuncuları Şimdiden Birbirini Dolandırmaya Başladı

ABONE OL
Ekim 13, 2021 21:54
Dolunayımı Çaldı Kaçtı: New World Oyuncuları Şimdiden Birbirini Dolandırmaya Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

E-ticaret devi Amazon’un, her geçen gün daha da gelişmekte olan reyin sektörüne yatırımlar yaptığını geçmişte de görüyorduk. The Grand Tour isimli beğenilen araba programının oyununu yapan işletme, bu oyunla istenen zaferi tutamamış, hatta daha sonra oyunu ortadan kaldırmıştı. Son olarak da karşımıza New World çıktı.

Devasa çok oyunculu bir imal olan New World, henüz takribî 2 haftalık bir reyin. Daha evvel oyunculuk anlamında en gelişmiş ekran kartlarını yakmasıyla gündemimize taşıdığımız reyin, daha şimdiden dolandırıcılık sorunlarıyla gündeme gelmeye başladı.

Grup liderleri tüm altınları alıp kaçıyor:

New World

Bu mesele, oyunun Reddit sayfasında yapılan paylaşımlarla kendini gösterdi. Paradogg isimli bir kullanıcının aktardıklarına geçmeden evvel oyundaki işleyişi kısaca anlatalım.

Oyunda belli bölgeler üzerine hakimiyet kurmak üzere birbirleriyle savaş içinde olan 3 ana grup bulunuyor. Oyuncular, bu grupların içinde gruplaşıp kendi birliklerini kurabiliyorlar. Bu birlikler de yeniden emin alanların hakimiyetini ele geçirmek ismine başka birliklere savaş açabiliyor. 

New World

Mevzubahisi bölge ele geçirildiğinde orada yapılan değiş tokuş operasyonları ve satın alımlar, vergi biçiminde alanın sahibi olan gruba gidiyor. Bu surattan oyunda bir grubun içinde olmak ve toprak sahibi olmak oldukça ehemmiyetli. Fakat sahip olunan bir alan yoksa, grubun varlığı ne yazık ki azaların ne kadar cömert olduğuna dayanıyor. 

New World

Buradaki mesele ise grup liderlerinin bu şahıslardan ‘güya’ grubun faydasına topladıkları parayla kaçmasını yasaklayacak bir sistemin bulunmaması.

Paradogg’un yaşadığı vakada grup lideri, kalan son toprak parçasını elde etmek ismine topraksız kalan grubundan sanki para yalvardı. 200 oyuncu, tüm reyin içi parasını buraya aktardı toplamda takribî 60.000 altın. Bunun ardından grup lideri, yeni bir şahsiyet başlatıp topladığı parayı onun cüzdanına aktardı ve daha önceki şahsiyeti silip ortadan kayboldu.

Buradan sonra ise sunucu sanki kargaşaya çekildi. Güven meseleleri yaşayan onca birey, şu an yaşadığı kasvetleri Reddit’te, Paradogg’un gönderisinin altında paylaşıyor. New World oynarken grubun faydasına para bir araya gelecekse fukara taklidi yapmanızı öneriyoruz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.