Devlet üniversitesinin açılış dersi AKP’den
89 okunma

Devlet üniversitesinin açılış dersi AKP’den

ABONE OL
Ekim 16, 2021 03:29
Devlet üniversitesinin açılış dersi AKP’den
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, evvelki gün Mardin’de bir dizi açılış ve temaslarda bulundu. Kurtulmuş’un Mardin’e gelişi sebebiyle Valilik resmi aktiflikler tertip etti. Kurtulmuş, Artuklu Üniversitesi’nin 2021-2022 Akademik Seneyi Açılış Merasimi’ne de katıldı. Vali Mahmut Demirtaş ile üniversiteye giden Kurtulmuş, Rektör Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ve protokol tarafından karşılandı.

İlk dersi “Türkiye’yi Yarınlara Taşımak” ismiyle Kurtulmuş verdi. Kurtulmuş merasimde yaptığı konuşmada son 5 senelik kalkınma tasarılarından birinin, Türkiye’den en az 3 üniversitenin dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasına girmesi olduğunu söyledi. Üniversite rakamını 76’dan 207’ye yükselttiklerini belirten Kurtulmuş, “Üniversitelerin yalnızca rakamının çoğalması yeterli değil. Şimdi geldiğimiz noktada üniversitelerin seviyesinin çoğalması, niteliğinin yükselmesi ve Türkiye üniversitelerinin beynelmilel alanda rekabet edebilir üniversiteler haline gelmesi de ana maksadımız” dedi.

Vali Mahmut Demirtaş, Numan Kurtulmuş ile beraber Artuklu Üniversitesi’nde kurulan Sosyal Yaşam Merkezi’nin açılışını yaptı. Demirtaş, Kurtulmuş için Sivil Toplum Kuruluşu buluşması da tertip etti. Demirtaş bu merasimi sosyal medya hesabından, “Üniversiteli gençlerimizin ders dışında nitelikli süre geçirebileceği merkezimiz hayırlı olsun. Yakın zamanda gençlerle burada buluşup çaylarını içmek isterim” diye duyurdu. Vali bir başka paylaşımında da “Misafirimiz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ile beraber katıldığımız Mardin Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması’nın ardından sivil toplum kuruluşu temsilcilerimizle günün hatırasına hatıra resmi sürüklettik. Katılım ve katkılarından dolayı tam Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.