DC Comics, Yeni Superman’in Biseksüel Olacağını Açıkladı
78 okunma

DC Comics, Yeni Superman’in Biseksüel Olacağını Açıkladı

ABONE OL
Ekim 13, 2021 21:31
DC Comics, Yeni Superman’in Biseksüel Olacağını Açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DC Comics, dünyanın en popüler çizgi romanlarından bir tanesi olan Superman için dikkat toplayan bir açıklamada bulundu. Serinin son çizgi romanını kasım ayında piyasaya sürmeye hazırlanan işletme, yeni Superman kişiliği Jon Kent’in biseksüel olacağını açıkladı. DC Comics, yanaşan çizgi romandan bazı görüntüler de paylaştı.

Jon Kent, serinin evvelki kısımlarında gazeteci olan Jay Nakamura ile bir dostluk kurmuştu. Ancak bu dostluk, bugüne kadar standart bir dostluktan ibaretti. Son çizgi roman, bu gidişatı değiştirecek. İkili, bu defa duygusal bir bağ kuracak. Çizgi romanın yazarı Tom Taylor, yaptığı çalışmayla alakalı açıklamalarında dikkat toplayan tümceler kurdu.

“Süperman’in biseksüel olacağı kararını vermek, 5-10 sene evvel daha güçtü”

DC Comics

*DC Comics’in paylaştığı görüntü.

BBC’ye beyanat veren Tom Taylor, romanı kaleme almadan evvel günümüzün Superman kişiliğinin nasıl olması gerektiğini düşündüğünü ifade etti. Bunun üzerine de biseksüellik üzerinden yola çıkmaya karar veren Taylor, “Şayet yeniden Clark Kent gibi beyaz heteroseksüel bir erkek hoşu kullanırsak, bir fırsatı tepeceğimizin farkına vardım.” ifadelerini kullanarak, neler düşündüğünü anlatmış oldu.

DC Comics

Verdiği beyanatta böyle bir kararın 5-10 sene evvel çok daha güç verileceğinden bahseden Taylor, “Bugün haberi aldıktan sonra gözyaşlarına boğulduğunu söyleyen insanlar oldu. Bu insanlar, yaşamlarında hiçbir zaman, en öğrenilen ve güçlü süper kahraman olan Superman’de kendilerini bulabileceklerini düşünmediklerini söylediler.  Her zaman, o bildik, ‘Bari çizgi romanlara siyaset karıştırmayın’ diyen insanlar olacaktır. Ama bunlar yayımlanan her çizgi romanın, bir anlamda siyasi olduğunu da unutuyorlar. Bu insanlar Marvel çabuksu olan X-Men’in, bir sivil haklar hareketi analojisi olduğunun farkında değil. Biz o insanları da yanımıza sürüklemeye çalışıyoruz. Ama biz bunu, ‘Bu Superman benim gibi. Bu Superman benim kaygı dinlediğim şeylerle çaba ediyor’ demeleri için yazıyoruz.” ifadeleri kullanarak, takipçilerinden gelen yorumlara değinmiş oldu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.