Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na yanıt
82 okunma

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na yanıt

ABONE OL
Ekim 17, 2021 10:48
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na yanıt
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika turu kapsamında 17-20 Ekim tarihlerinde Atlas Ummanı kıyısındaki Orta Afrika ülkesi Angola ile Batı Afrika ülkelerinden Togo ve Nijerya’ya gidiyor.

Ziyaret evveli havalimanında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genl Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bürokrasiye müteveccih açıklamalarına cevap verdi.

“VESAYET ÇAĞRISINDAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL”

Erdoğan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

* Öncelikle bu açıklama tabi CHP anlayışının vesayet anlayışı olduğunun sarih bir itirafıdır bürokrasi özellikle seçilmiş hükümete karşı çıkmaya davet etmek vesayet çağrısından başka bir şey değildir tabi bu CHP anlayışının ilk böyle bir deliliği de değildir.

* Halkımız cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi için istemini ortaya koyduğu bu nedeni de vesait kumpasını kalıcı olarak ortadan kaldırmaktır andırın parlamenter sistemde bürokrasi ile seçilmiş istem arasında hep çatışmalar olur. CHP anlayışı her zaman bürokrasi seçilmiş istemi hudutlandıracak bir çalgı olarak kullandı.

* Ve bundan artık milletçe de natürel ki usandık. Halkımız da tam bunlardan usandığı içindir ki başkanlık sistemini seçim et yeni sistem ile bürokrasinin siyaset yapmasının önüne geçti. Yeni sistem bürokrasinin politik olma özelliğini ortadan kaldırdı ve bürokrasi reel anlamda yönetimsel bürokrasi haline getirdi.

“KILIÇDAROĞLU’NUN BU ÇAĞRISI SARİHÇE KABAHATTİR”

* Biz CHP’nin özlemini sürüklediği vesayet kumpasını defterini çoktan dürdük, Bay Kemal’in istediği vesayet günleri artık geride kaldı.

* Öteki taraftan Türkiye bir hukuk devletidir bunu Bay Kemal anımsatıyorum burası bir hukuk devletidir, bir kabile devleti değildir. Bay Kemal’in sanki reyin oynadığı bir alanda değildir. Şunu öğrenmesi gerekli istediğiniz günler vesayet günleridir onlarda geride kaldı.

* Cumhurbaşkanından en alt seviyedeki memuruna kadar herkes görevini hukuka uygun yapmak zorunluluğundadır. Aynı zorunluluk tüm siyaseteziyetir ve elbette muhalefet üyeleri için de geçerlidir. Kılıçdaroğlu’nun kamu görevlilerine müteveccih bu tehdidi politik garabetini bir kenara vazgeçtim aynı zamanda sarihçe bir kabahattir.

* Sen nasıl olur da bu ülkenin memurlarını tehdit edersin. Bir taraftan kalkıyorsun hocaları tehdit ediyorsun, bir taraftan memurları tehdit ediyorsun, yeri geliyor polisi yeri geliyor yargıyı tehdit ediyorsun. Sen kimsin ya! Böyle bir şeyi nasıl yaparsın?

* Bugüne kadar AK Parti anlayışından şu 19 – 20 seneyi içerisinde böyle bir şey dinledin mi? Yerel tercihlerde iş başına geldiğiniz belediyeleri boşaltıyorsunuz ve tam bunlar olurken AK Parti iktidarı elindeki eforu size karşı bu biçimde düşündü mü böyle bir adım attı mı?

* Şimdi bir de tarih veriyor ‘yarın pazartesi, pazartesiden itibaren bu ülkede memurların vay haline.’ Hadi bakalım ne yapacağını göreceğiz. Bay Kemal bu alan boş değil ve bu ülkede memurunun hâkiminin, polisinin, hocasının tam bunların haklarını korunan bir iktidar vardır.

“MERKEZ BANKASI BAĞIMSIZ OLMASA SANA BULUŞMA VERİR MİYDİ?”

* Merkez Bankası’nın bağımsızlığını tartışıyorsun. Merkez Bankası başkanı sana buluşma verdi mi? Buluşma istediğin gün sana buluşma verdi mi? Şayet bağımsız olmamış olsaydı sana bu buluşmayı vermeyebilirdi. İşte bağımsız olduğu için sana buluşmayı buluşma istediğin gün verdi.

* Ve palavra yanlış açıklamalarda da ziyaretderi çıktıktan sonra hâlâ medyayı aldatmaya kalkıyorsun, ulusu aldatmaya kalkıyorsun. Verdiğiniz sayılar baştan alt palavra yanlış. Ve utanmadan bunalmadan böyle bir ziyareti hakikatleştirdiğini de ifade ediyorsun.

* Her şeyden evvel bu dil vesayet ve darbe yarıyıllarının dilidir biz CHP’nin bu diline alışkınız her şeyden evvel Türkiye vesayeti de darbe anlayışını da gömeli çok oldu.

* Natürel bay Kemal o zamanlar Siyaseti hiç de öğrenmiyor, güya bu işe alışacak ama buna alışabilmesi de çok zaman alacak ve ondan sonra da herhalde elveda siyaset diyecektir. Sanıyorum bu zat Türkiye’nin hala tek parti CHP‘si faşizminde veya kendisinin kamu görevlisi olarak bulunduğu 28 Şubat yarıyılında olduğunu sanıyor.

“TÜRK İLMİNİN BU ZATIN ACINASI HALİNE ÇÖZÜM GELİŞTİREEĞİNE İNANIYORUM”

* Corona virüse dahi deva bulma evresine gelen Türk ilminin bu zatın acınası haline de bir çözüm geliştireceğine inanıyorum.

* Bu zatın FETÖ’cülerin, PKK’lıların ve kendilerini destek dediklerini sarihçe beyan eden kimi ülkelerin gazıyla kendini bu biçimde ortaya atarak rezil etmesinden Türk Siyaseti ismine doğrusu ben de yeis dinliyorum.

* Corona virüsüne dahi deva bulma evresine gelen Türk ilminin bu zatın acınası haline de bir çözüm geliştireceğine inanıyorum. Türkiye’nin üstelik de dünyanın içinden geçtiği şu kritik yarıyılda bu stil tahrip siyasetine değil eser ve hizmet siyasetine lüzumu vardır.

* CHP’ye gönül veren yurttaşlarımıza partilerini bu dokunaklı gidişattan kurtarmak üzere harekete geçmeye davet ediyorum. Öteki taraftan bu hukuksuz çağrının zillet ittifakında kol kola yürüdükleri terör örgütü güdümündeki partinin sivil itaatsizlik çağrısıyla eşlik göstermesi de manidardır.

* Kamu kumpasını bozmak için arkadaşlarıyla söylem birliği ve rol paylaşımı yapmışlar ve Merkez Bankası ziyareti ise asılları görmesi bakımından umarım yeniden de kendisi için bereketli olmuştur.

* Tabi ancak ziyaret sonrası yaptığı açıklamalarda görülüyor ki kim hangi doğru ve reel bilgi verirse versin CHP idareyicilerin bunları kavramadığı keskindir.

ANKET MANİPÜLASYONLARINDAN USANDIK

* Son yarıyılda başka bir deyişle ortaya atılan anketlerin kimler tarafından ne emelle yapıldığı ortada başka bir deyişle bu cins anketleri de manipülasyonlardan ciddi mantıkta usandık.

* Ama asılcı anketler bunların manipülasyonlarını tamamıyla ayaklar altına alacak anketlerdir. Anketlerle halka psikolojik işlem sürükleme gayretleri her zaman olmuştur biz bunlardan usandık ve bunlara da alışkınız.

* Kamuoyu araştırma ve anket firmalarına benim güvenimin kalmadığını daha evvel de andırın açıklamıştım son tercihlerde neticeleri vazgeçin öğreneni yakın hipotezde bulunan firma dahi çıkmadı. İşte bireyimin cumhurbaşkanı seçildiği o tercihlerde bunu çok sarih net gördük bir çok anket firmayı bu işin ticaretini yapar hale geldi.

* Çalıştıkları partinin beklentilerine göre de ortaya neticeler çıkardılar. Palavra, terör, likeni işlemleri ve birey müessese suikastleri ile AK Parti’ye ve hükümetimize saldıran kesimler şimdi de anketlerle likeni işlemlerine devam ediyorlar.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.