Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na çok sert çıktı: Sen kimsin ya!
45 okunma

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na çok sert çıktı: Sen kimsin ya!

ABONE OL
Ekim 17, 2021 09:37
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na çok sert çıktı: Sen kimsin ya!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola’nın başşehri Luanda’ya hareketi evvelinde basın buluşması tertip ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları: 

Ziyaretimde bakanlar ve vekillerin yanı gizeme iş dünyasının temsilcileri de eşlik ediyor. Angola ve Togo’ya Türkiye’den cumhurbaşkanı seviyesinde ilk ziyaretler olması hasebiyle bu ziyaretler ehemmiyet taşıyor. Bu ziyaret ülkelerimiz arasında yeni bir yarıyılın da başlangıcı olacaktır.  Son yarıyılda Togo ile bakan seviyesinde reelleştirilen görüşmeler ikili ilişkilerimizde yeni bir ivme kazanmamıza neden oldu. Togo Cumhurbaşkanı’nın konut sahipliğinde Burkina Faso Cumhurbaşkanı ve Liberya Cumhurbaşkanı ile bir çalışma yemeğinde bir araya geleceğim. Nijerya geçtiğimiz sene 2 milyar dolar büyüklüğündeki ticaret hacmi ile sahra altı Afrika’da en büyük ticaret ortağımız oldu. Bu sayıyı 5 milyar dolar seviyesine taşımayı hedefliyoruz. Türkiye ile Afrika’yı her alanda yakınlaştırmaya devam ediyoruz.

KILIÇDAROĞLU’NUN YASADIŞI ÇAĞRISI 

Kıymetli dostlarım öncelikle bu açıklama, tabi CHP anlayışının vesayet anlayışı olduğunun sarih bir itirafıdır. CHP anlayışının ilk deliliği de değildir. Bu hukuk dışı çağrı kamu kumpasına terstir. Bunlar demokrasinin olduğunu öğrenmiyorlar. Bunlardan tamamen uzaklar. Ulusumuz Cumhurbaşkanlığı tercihinde yanıtını verdi. Ulusumuz bunlardan usandı ve Cumhurbaşkanlığı sistemini seçti. Yeni sistem bürokrasinin politik olma özelliğini ortadan kaldırdı. Türkiye bir hukuk devletidir, bunu bay Kemal’e andırdırıyorum. Bay Kemal’in sanki reyin oynadığı bir alan da değildir. Şunu öğrenmesi gerekli, istediğiniz günler, vesayet günleridir ve onlar da geride kaldı. 

Bay Kemal sen kimsin ya! Bu ülkede memurunun polisinin hocasının hakkını korunan bir iktidar vardır. Merkez Bankası’nın bağımsızlığını tartışıyorsun. Merkez Bankası sana buluşma verdi mi? verdi. Bağımsız olmasaydı sana buluşma vermezdi. Ziyaretderi çıktıktan sonra medyayı aldatmaya çalışıyorsun. Verdiğin sayılar palavra yanlış!En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.