Cumhur İttifakı üyeleri iki yıl boyunca sosyal tesislerde ‘keyif’ yapmış
95 okunma

Cumhur İttifakı üyeleri iki yıl boyunca sosyal tesislerde ‘keyif’ yapmış

ABONE OL
Ekim 15, 2021 07:17
Cumhur İttifakı üyeleri iki yıl boyunca sosyal tesislerde ‘keyif’ yapmış
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ’da Cumhur ittifakı şehir genel meclis azalarıyla alakalı skandal bir iddiada bulunuldu.

AKP’li 3, Milliyetçi Hareket Partisi’li 1 şehir genel meclis abonesinin 2 sene süresince Elazığ Şehir Özel Yöneti’ne bağlı sosyal kuruluşlarda hiçbir fiyat ödemeden kaldıkları iddia edildi.

Skandal olayın Ekim ayı meclis buluşmasında gündeme getirmek isteyen meclis azalarına karşın mevzunun bir Kasım ayında görüşülmesi kararı verildi.

“2 YILDIR FİYAT VERMEDEN KALIYORLAR”

Elazığ Şehir Özel Yöneti’nde ismini vermek istemeyen bir yetkili şunları söyledi:

* Elazığ Şehir Özel Yöneti’ne bağlı sosyal kuruluşlarda yurttaşlar emin bir fiyat karşılığında kalıyorlar.

* 3 AKP’li, 1 Milliyetçi Hareket Partisi’li şehir genel meclis azası takribî 2 yıldır bu kuruluşlarda rastgele bir fiyat ödemeden kalıyorlar.

* 2 yıl evvel sorgulama kurulunda kazanç gider hesaplarına baktık bakkal defteri gibi hesap yakalanmış ve rastgele bir kayıt bile alınmamış kazanç ve giderleri de birbirlerine yakın sayılar yapmışlar ancak giderlerle alakalı fatura istendiğinde gösteremediler.

* Bu kuruluşlarda kaç birey kaldığını sorulduğun da ise valinin yolladıkları ve şehir genel meclis azalarının rastgele bir fiyat ödemedikleri söylendi. Lakin bu kuruluşlarda fiyatsız konaklama yapılamaz.

*En fazla bu bireylere indirimli bir maliyet olur ve onda da emin bir limit vardır.

* Burada kalan şahıslardan bir meclis abonesine bu gidişat aktarıldı kendisi de bu kasveti halledeceğini söyledi. Ancak aradan 1 yıl geçti rastgele bir büyüme olmadı.

SKANDAL OLAYIN GÖRÜŞÜLMESİNİ ERTELETTİLER

Şehir genel meclis azalarının 2 ay evvele kadar kalmaya devam ettiklerini belirten yetkili,
şu ifadeleri kullandı:

* Gidişatın en utanç verici tarafı ise para Şehir Özel Yöneti’nin kuruluşlarında kalan ve para vermeyenlerden biri de Tasarı Bütçe Komiteyi azası.

* Sıradanda bu mevzu ekim ayı meclis buluşmasında görüşülecekti ancak bunu 1 ay ertelediler.

* Sebebi ise önümüzdeki ay bütçe görüşmeleri olacak ve 20 gün sürecek bu 20 gün daha fiyatsız kalmak için bu mevzunun görüşülmesini ertelediler. Edep sahibi bir insan bunu yapar mı?.

“KALIP KALMADIKLARINI ÖĞRENMİYORUM”

Meclis azalarının fiyatsız kuruluşlarda kaldıklarına ait iddiayı sorduğumuz Şehir Özel Yöneti Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Gür, “Biz fiyatlarla alakalı komite kararımızı almışız. Fiyatların tahsilini yapıyoruz bugünde ödeme günleri. Bununla alakalı Meclis’e kararda gönderdik. Bizde komite olarak aldığımız kararda vazifeye başladığım 8 Haziran ile bu tarih arasındaki tüm tahsilatları fiş karşılığında yapıyoruz. 2 sene süresince kaldığı iddia edilen bireylerle alakalı bir bilgim yok benim 8 Haziran’da vazifeye başladığım süreç içerisindeki komite kararına bakarım onunda tahsilatını yapıyoruz. Söylenen bireylerin de geçmişte kuruluşlarda kalıp kalmadıklarını öğrenmiyorum” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.