CHP’li Mehmet Akif Hamzaçebi’den Kılıçdaroğlu’na üstü kapalı ‘istifa et’ çağrısı: Ortada tam bir başarısızlık var
40 okunma

CHP’li Mehmet Akif Hamzaçebi’den Kılıçdaroğlu’na üstü kapalı ‘istifa et’ çağrısı: Ortada tam bir başarısızlık var

ABONE OL
Mayıs 29, 2023 18:05
CHP’li Mehmet Akif Hamzaçebi’den Kılıçdaroğlu’na üstü kapalı ‘istifa et’ çağrısı: Ortada tam bir başarısızlık var
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Türkiye, 28 Mayıs’ta sandık başına giderek cumhurbaşkanlığı
seçimlerinin
ikinci tipi için oy kullandı. Resmi olmayan sonuçlara nazaran; Recep Tayyip Erdoğan rakibi Kılıçdaroğlu’na yaklaşık 2 milyon 250 bin oy fark atarak yine cumhurbaşkanı seçildi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci çeşidinden da mağlubiyetle ayrılan CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu, sonuçlarının netleşmesi sonrası açıklamalarda bulundu. Koltuğu bırakmayacağını ima eden Kılıçdaroğlu, “Mücadele etmeye devam edeceğim. CHP, tüm ögeleriyle çabasına devam etmektedir. Halkın otoriter bir iradeyi değiştirme iradesi ortaya çıkmıştır.” diye konuştu. Bu açıklamalar CHP kanadında da rahatsızlığa neden oldu. Eski CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, isim vermeden Kılıçdaroğlu’na yüklendi.

Üstü kapalı ‘istifa et’ daveti: Ortada tam bir başarısızlık var

“Ortada Genel Liderimiz ve partimiz açısından tam bir başarısızlık vardır”

diyen Hamzaçebi,

“Kimse bu sonuçlardan bir muvaffakiyet hikayesi yaratmaya kalkışmasın.”

ifadelerini kullandı.

“Kılıçdaroğlu başarılı olamamıştı”

Hamzaçebi, Twitter hesabından yaptığı dört unsurluk paylaşımda şu tabirleri kullandı:

1- Seçim sonuçları ülkemize, milletimize iyi olsun. Oyunu kullanan bütün vatandaşlarımıza teşekkür ederim.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı seçimi için çok uğraş göstermişse de başarılı olamamıştır. Partimiz milletvekili genel seçiminde de başarısız olmuştur.

2- Buna nazaran milletvekili sayımız 2018’e kıyasla önemli biçimde düşmüş, Partimizin oy oranı da Sayın Kılıçdaroğlu’nun Genel Lider olarak girdiği birinci seçim olan 2011 seçimlerindeki düzeyinin altına inmiştir.

Kimse bu sonuçlardan bir muvaffakiyet hikayesi yaratmaya kalkışmasın. Ortada Genel Liderimiz ve Partimiz açısından tam bir başarısızlık vardır.

3- Erdoğan idaresindeki Türkiye’de yoksulluk ve yolsuzlukta artış, ulusal gelirde düşüş, mütemadiyen panik halinde bir ekonomik ortam ve kapıda bekleyen ekonomik kriz, otoriter rejim uygulamaları ve daha bir çok aksiliğe karşın seçimleri kazanan Sayın Erdoğan ve Cumhur İttifakı olmuştur. Biz anlattık halk anlamadı, anlayışı demokrasiye en büyük saygısızlıktır. Bilelim ki bu seçim, kampanya da dahil olmak üzere seçim stratejisinin yanlışlığı nedeniyle kaybedilmiş, Erdoğan ve Cumhur İttifakına adeta armağan edilmiştir. Böylelikle Erdoğan’a çeyrek yüzyılı aşacak bir iktidarın yolu açılmıştır. Bu durum bir açıklamayla geçiştirilemez. Önemli bir kıymetlendirme mecburidir.

4- Seçim sonrasında yapılan birinci açıklamalar sonuçların gerçek değerlendirilmediğini, milletin verdiği bildirinin algılanmadığını göstermektedir. Seçim sonuçları gerçek değerlendirilmediği ve bunun gereği yapılmadığı takdirde gelecek bugünden daha berbat olacaktır. Lokal seçimler yaklaşıyor bu bahisleri konuşmayı erteleyelim demek Partiye ve ülkeye yapılacak en büyük kötülüktür.

Seçime ve yapılması gerekenlere ait detaylı görüş ve değerlendirmelerimi daha sonra kamuoyuyla paylaşacağım.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.