Çaldığı taksiyle 3 gün taksicilik yaptı, uyuşturucu sattı
107 okunma

Çaldığı taksiyle 3 gün taksicilik yaptı, uyuşturucu sattı

ABONE OL
Ekim 16, 2021 09:33
Çaldığı taksiyle 3 gün taksicilik yaptı, uyuşturucu sattı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Beylikdüzü’nde Salı günü sabaha karşı taksiyi durdurarak, alıcı gibi binen şahıs, sürücü Şah Murat Atabey’e Çatalca yolundaki babasının bulunduğunu öne sürdüğü TIR parkına gitmek istediğini söyledi.

TIR parkı yakınlarına gelindiğinde, sürücüden vasıtayı durdurmasını istedi. Beklerken sürücü tuvalet lüzumunu gidermek için taşıttan indi.

Yolcu, üzerinde kontak anahtarı bulunan taksiyi çalıştırarak süratle uzaklaştı.

Şah Murat Atabey, taksinin çalınması üzerine hemen polisi ararken, aynı zamanda meslektaşlarının oluşturduğu sosyal bağlantı grubu ile vasıtanın plaka ve resmini paylaşıp dayanak istedi.

Taşıt iki gün bulunamadı. Dün saat 11.30 sıralarında Avcılar’daki bir taksi sürücüyü, çalınan taksiyi Avcılar Depolu Alanı’nda gördüğü güzergahında Murat Atabey’e bilgi verdi.

KUŞKULU KABAHAT AYGITI ÇIKTI

Bilgi verilmesi üzerine de bölgeye Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş takımları sevk edildi. Alanda park halinde bulunan takside oturan kuşkulu, taşıtla süratle kaçmak istedi.

Polisler, ‘Dur’ uyarısına uyulmaması üzerine taksinin lastiklerine ateş etti. Patlak lastiklerle döner kavşak çevresinde 4 kere tur atan kuşkulu, sürati düşen vasıtanın kapısını açarak, yaya olarak kaçmaya çalıştı.

Çalışır halde vazgeçtiği taksi, alandaki bir manavın hemen yanındaki ağaca çarparak dururken, kuşkulu kısa vakitte tutularak nezaretine alındı.

Taşıt çekici ile bölgeden alınırken, taksi sürücüsüne vasıtasının bulunduğu bilgisi verildi. Yapılan arşiv taramasında kuşkulu Adülsamet Karataş’ın, uyuşturucu madde ticareti, konut ve arabadan hırsızlık, isteyerek ve taksirli yaralama gibi 46 ayrı kabahattan poliste kaydı bulunduğu, 11 ayrı vaka ile alakalı da arandığı anlaşıldı. Kuşkulunun polisteki harekâtları sürüyor.

“OTOMOBİLDE UYUŞTURUCU DA VARDI”

Polis takibini gören manavda çalışan Ahmet Kulüp, çalınan arabada polisin uyuşturucu da bulduğunu belirterek, “Kaçmaya çalışırken dükkanın bütün yanındaki ağaca çarptı. Çalışır gidişatta otomobili vazgeçip kaçtı. Hemen yakınları yola kaçtı. Polisler sağ olsun tuttular. Böyle adamları salmasınlar. Bunlar kabahat aygıtı” dedi.

ÇALIŞTIRDIĞI ÇALINTI TAKSİYE ‘VUR BENİ’ YAZMIŞ

Vaka yeri tahlil takımları vasıtada uzun süren tahlil yaparken, uyuşturucu bulunup-bulunmadığına dair bilgi vermedi. Ateş edildiği için lastikleri patlayan taksiyi çalan kuşkulunun vasıtanın sol balçıklığının üzerinde satın aldığı yaftalarda ‘Vur beni’ yazdığı görüldü.


“TAKSİYE ALDIĞI ALICILARI DOLANDIRIP, UYUŞTURUCU SATMIŞ”

Çalınan taksisine 3’şancı gününde kavuşan sürücü Şah Murat Atabey, 2021 model vasıtayı yeni aldıklarını belirterek, “Onu Beylikdüzü’nde alıcı diye almıştım. Çatalca yolundaki TIR garajında bulunduğunu belirttiği babası ile görüşecekmiş. Durmamı istedi. Ben de durdum, tuvalet gereksinimimi gidermek için inmiştim. Saat 05.00-06.00 gibiydi. 5 metre uzaklaştım ki otomobili çalıştırıp kaçtı. Vasıtayı polis budu. Azıcık zarar var, olsun. Çaldığı otomobilimizle taksicilik yapıyor hem de bu taşıtla uyuşturucu satıyormuş. Taşıtına aldığı insanları dolandırıyormuş. 40’tan fazla kabahattan kaydı varmış. Allah belasını versin” dedi.

Taksisini çaldıran Atabey…

Çalınan taksinin bulunması ve kuşkulunun tutulmasından son derece mutlu olduğunu ifade eden Atabey, “Gitmiş vasıtanın üstüne ‘Vur beni’ diye stiker yapıştırmış. Polis de oradan vurmuş keşke vursaydı, ulus bundan kurtulurdu” diye konuştu.
DHA

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.