Bilal Erdoğan: Benim uzmanlık alanım Avrupa, Avrupa diye bir şey kalmayacak
102 okunma

Bilal Erdoğan: Benim uzmanlık alanım Avrupa, Avrupa diye bir şey kalmayacak

ABONE OL
Ekim 13, 2021 23:04
Bilal Erdoğan: Benim uzmanlık alanım Avrupa, Avrupa diye bir şey kalmayacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çorum’da, Türkiye’nin oba konseptindeki ilk gençlik kampı, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan’ın katıldığı merasimle açıldı.

Merasimde konuşan Erdoğan, dünyada salgın nedeni ile yaşanan ekonomik ve cemiyetsel meselelere değinerek “Bildiğiniz gibi salgın zamanının tam dünyada oluşturduğu çalkantılar, ekonomik yansımalar var. Bir sürü ülkede tedarik zincirindeki aksamalar konuşuluyor. Taşıma maliyetleri arkasıydı, pahalılık arkasıydı, bazı mülkler bulunamıyor ve bu mülkler nedeni ile imal yapılamıyor deniliyor. Tam dünyada reelin yalnızca sağlık değil, ekonomi, imal gibi bir hayli şey üzerinde çok ciddi tesirlerinin olduğunu görüyoruz. En büyük darbeyi de çocuklarımız ve gençlerimiz gördü” dedi.

“Avrupa’nın geleceği karanlık”

Dünyada yaşanan meselelerin nedenlerine değinen Erdoğan, inancın ehemmiyetine değinerek, “Batıda intihar hadiselerinde çok büyük çoğalışlar oldu, aile mefhumu tamamen kayboldu. Cinsiyetsizlikten tutun bir sürü şeyleri batı uygarlığı kendi içinde test ediyor. Huzur diye bir şey kalmadı. Şu an Avrupa’nın geleceği karanlık. Benim uzmanlık alanım, hekime alanım Avrupa. Avrupa diye bir şey kalmayacak. Kutsanan o daha yakın olan Avrupa ideali kayboldu. Şu anda Avrupa’da tercihler yapılıyor, hükümet kurulamıyor. Ülkeler birbirleri ile münakaşa içinde. Avrupa’da lider denilecek bir tane adam yok. Hepsi gülünç gidişata düşmüş gidişatta. Ekonomik eforuna karşın Amerika dahi büyük kasvetler yaşıyor, ciddi sorunları konuşuyor. Bunlar inançsız cemiyetlerin yaşamaya mahkum olduğu meseleler, kasvetler. Ne olur, hem inanmış hem gelişmiş bir cemiyet olunabileceğini görüyorsak, neden bundan uzak duralım” dedi. DHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.