Beşiktaş’ta İBB’ye isyan: Böyle rezil düzenleme olmaz!
59 okunma

Beşiktaş’ta İBB’ye isyan: Böyle rezil düzenleme olmaz!

ABONE OL
Ekim 16, 2021 08:25
Beşiktaş’ta İBB’ye isyan: Böyle rezil düzenleme olmaz!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden Beşiktaş’ın alanı CHP’li Ekrem İmamoğlu idaresindeki İBB tarafından otobüs ambarı yapılmıştı. Barbaros Bulvarı’ndan Ortaköy’e dönüş için kullanılan Barbaros Bulvarı-Ortaköy varyantı da kaldırılmıştı. 

Varyantın kaldırılması sırasındaki çalışmalar İstanbullular için çile olmuştu. Sürücüler seçenek yollara yönlendirilmiş, özellikle iş çıkış saatlerinde trafik durma noktasına gelmişti. Ancak çile bu kadarla da bitmedi. Varyant kaldırıldıktan sonra trafik o noktada iyice içinden çıkılmaz bir çileye dönüştü. 

Haber7 Muhabiri Müge Çakmak, Beşiktaş’taki trafik çilesini bölge uysallarına sordu. 

“BÖYLE REZİL TERTİP ETME OLMAZ!”

Her gün aynı noktadan geçen bir dolmuş sürücüsü, “Burada köprünün kaldırılması trafiği nasıl etkiledi” sualini şöyle cevapladı: 

“Rezalet. Böyle rezil bir tertip etme olmaz. Söyleyecek çok şey var da… Görüyorsunuz; buradaki yolu oradaki yolla kafa kafaya getiriyor, trafiği ne hale getiriyor? Hiçbir zaman gitmiyor orası. Burası çarşı pazar kapanıyor. Dönüyorsunuz, adayı geziyorsunuz. Çok iyi çalışıyorlar!”

Bir başka dolmuş sürücüsünün yorumları ise şöyleydi: 

“Etraf için çok hoş çevre açıldı ama trafik çok perişan oldu. Trafik çekilmez. Biz bu işi yapıyoruz. Ortaköy’den trafiğe giriyoruz. Karaköy’den, Kabataş’tan başlıyor trafik; Taksim’i buluyor. Perişan bir hal aldı. Şu anda çekilmez bir çilenin içindeyiz her saat. Boğaz’dan büyü Ortaköy’e giriyoruz yarım saatte.”

SABAH 8’DEN AKŞAM 12’YE KADAR TRAFİK!

Beşiktaş’ta dolmuş sürücülüğü yapan bir birey, “Natürel ki makûs. Sabah 8’den akşam 12’ye kadar trafik oluyor” dedi. Aynı noktada minibüs sürücülüğü yapan öbür birey ise, “Burada durmamız dahi ciddi anlamda kasvet yaratıyor. Duraktan çıkan otobüsler geçişimizi yasaklıyor. Biz de kasvet yaşıyoruz, sivil arabalar da. Ama yapacak bir şey yok.” ifadelerini kullandı.

“YOLCULAR DA MAĞDUR”

Sürücülerden bir başkası, bu gidişattan dolayı yolcuların da mağdur olduğunu kaydolarak çözüm bulunmasını istedi. 

ULUS DAVACI, İBB SUSKUN

Vatandaş ve bölgede çalışan ulus yeni tertip etmeden dolayı davacıyken, İBB’den henüz mevzuyla alakalı rastgele bir açıklama veya yeni tertip etme kararı gelmedi.En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.