Ben Affleck, Yeni Filminde Matt Damon ile Öpüştüğü Sahnenin Senaryodan Neden Çıkarıldığını Açıkladı
79 okunma

Ben Affleck, Yeni Filminde Matt Damon ile Öpüştüğü Sahnenin Senaryodan Neden Çıkarıldığını Açıkladı

ABONE OL
Ekim 13, 2021 21:23
Ben Affleck, Yeni Filminde Matt Damon ile Öpüştüğü Sahnenin Senaryodan Neden Çıkarıldığını Açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eric Jager’ın 2004 senesinde yayımlanan aynı adlı kitabından beyaz perdeye uyarlanan ‘The Last Duel’in başrol oyucularından Matt Damon ve Ben Affleck, senaryoda öpüştükleri bir sahne olduğunu; ancak bu sahnenin son anda filme dahil edilmediğini söyledi. 

Alien 1979, Blade Runner 1982 ve Gladiator’ın 2000 da aralarında bulunduğu pek çok ünlü filmin rejisörlük koltuğunda yer alan ad olan Ridley Scott’ın idarediği The Last Duel; 1300’lü senelerde, 100 Sene Savaşları’nın yaşandığı dönemde Fransa’da geçiyor. Film, Damon’ın canlandırdığı Sör Jean de Carrouges ve Adam Driver’ın kişiliği Jacques Le Gris arasındaki çekişmeli rekabeti mevzu ediniyor. Ben Affleck ise Carrouges’den pek hoşlanmayan Kont Pierre d’Alençon olarak karşımıza çıkıyor. Filmin senaryosu, Affleck ve Damon’a ek olarak Nicole Holofcener’in imzasını taşıyor. 

Ridley Scott, bu sahnenin çok dikkat dağıtıcı olduğunu düşünmüş

Matt Damon ve Ben Affleck

Affleck ve Damon’ın 10 Ekim’de yayınlanan bir ziyarette söylediği üzere ikili arasındaki öpüşme sahnesi, rejisör Ridley Scott’ın bu sahnenin çok dikkat dağıtacağını düşünmesi üzerine senaryodan çıkarılmış.

Sahnenin asıl versiyonunda ikisi dahil olmak üzere herkesin öpüştüğünü belirten Affleck’in laflarına karşılık olarak Damon “Bu, ekrandaki ilk öpüşmemiz olurdu “ biçiminde karşılık verdi. Affleck ise mizahlı bir biçimde bunun için hayranların beklemek zorunda olduğunu söyledi. Scott, bu öpüşme sahnesinin yerineyse Damon’ın şahsiyetinin, Affleck’in kişiliği önünde diz çökmesinin daha uygun olacağını düşünmüş ve sahne bu biçimde çekilmiş.

“İki şahsiyet gerçekten birbirlerinden nefret ediyor ve bu cidden cümbüşlüydü,” biçiminde konuşan Damon’ın aktardığına göre, şahsiyetinin diz çöktüğü sahnede Affleck birden Damon’ın lafını kesmiş ve ‘Yanaş ‘ diyerek doğaçlama yapmış. Bu surattan da Damon ayağa kalktıktan sonra Affleck’e daha çok yanaşarak bütün önünde tekerrür diz çökmüş.  

Reel hayatta uzun zamandır yakın dost olan Damon ve Affleck ayrıca, filmin reel tarihi olaylara dayandığını; ancak filmdeki her şeyin tarihsel açıdan doğru olmadığının da altını çiziyor. Geçtiğimiz ay Venedik Film Festivali‘nde ilk gösterimini yapan The Last Duel, 15 Ekim’de vizyona girecek. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.