Başkan Büyükakın Kocaeli’ndeki hizmetleri tek tek anlattı
76 okunma

Başkan Büyükakın Kocaeli’ndeki hizmetleri tek tek anlattı

ABONE OL
Ekim 16, 2021 08:25
Başkan Büyükakın Kocaeli’ndeki hizmetleri tek tek anlattı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TARIMDA BELEDİYECİLİK

Dünya kumpası insanları mutlu etmek için gerekeni yapamıyor. Pandemide gördük küresel ölçekte de gördük. Pandemi gerçeğinde şehir hastalığı. Kırsal kesimlerde böyle bir problem yok. Kalabalık yerlerde daha problemli. Oturup bir daha düşünmeliyiz. Nasılı, niçini bir daha sormalıyız. Hep ne suallerine cevap arıyoruz. Niye sualine cevap bulmak gerekiyor. Tarım popülasyonu eksiliyor. İnsanlar sanayiye, hizmet sektörüne gidiyor. Tarım arazilerinin ekonomik faaliyetleri popülasyonu karşılayamıyor. Yaşam standardı yetmiyor. İnsanların köyde kalmasını istiyorsanız orada kazançlarının çoğalmasını sağlamanız gerekiyor.

Yurttaşlarımızı bu anlamda desteklemek emeliyle tarım imaline destek vererek imal süreçlerine dahil olmalarını sağladık. Üretilern mahsullerin yağını çıkararak daha fazla kazanç elde etme ihtimali sağladık ve yağ çıkarma imal merkezini açma kararını aldık. Bu yağlardan kozmetik mahsuller ve ilaç vs yapılıyor. Bunları da yapmak için TUBİTAK’la işbirliği yaptık. Kendi şirketini kuranlar var onlara destek oluyoruz. Mesela tavuk üretmek istiyorum diyorla hibe tavuk takviyeyi sağladık. 

 En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.