BAKAN SOYLU, KIRGIZİSTAN ACİL DURUMLAR BAKANI AZİKEEV’İ KABUL ETTİ
162 okunma

BAKAN SOYLU, KIRGIZİSTAN ACİL DURUMLAR BAKANI AZİKEEV’İ KABUL ETTİ

ABONE OL
Ekim 13, 2021 21:40
BAKAN SOYLU, KIRGIZİSTAN ACİL DURUMLAR BAKANI AZİKEEV’İ KABUL ETTİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, Kırgızistan Acil Vaziyetler Bakanı Boobek Azikeev’i, makamında kabul etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kırgızistan Acil Vaziyetler Bakanı Azikeev ile bakanlık binasında baş başa görüşme reelleştirdi. Soylu, Boobek Azikeev’i Türkiye‘de ağırlamaktan memnuniyet dinlediklerini belirtti. Bakan Soylu, afetle çaba mevzusunda fikir alışverişinin yapılacağı bir buluşma reelleştireceklerini kaydetti.

‘BİZİM NAZARIMIZDA BİŞKEK NEYSE ANKARA ODUR’

Kırgızistan’ın ve Kırgız milletinin Türkiye’de ehemmiyetli olduğunu belirten İçişleri Bakanı Soylu, Sizleri burada ağırlamaktan büyük memnuniyet dinliyoruz. Bizim nazarımızda Bişkek neyse Ankara odur. Bu surattan sizi bir konuk gibi değil konut sahibi gibi görüyoruz. Kırgızistan ve Kırgız milleti, Türk toplumunun kalbinde her zaman müstesna bir yer yakalamıştır. Özellikle bu ziyaretinizde bir hayli müessesemize temas ettiniz. Afet mevzusunda Türkiye’nin de kendine ait çok ehemmiyetli deneyimleri var. Son yarıyılda bunu daha çok görüyoruz. Yakın ülkelerin, arkadaş ülkelerin afet kapasitesini değerlendirme lüzumluluğu mevzubahisi. Bunların her birini değerlendireceğimiz ve bu mevzuda deneyimlerimizden kapasitelerimizden ne biçimde istifade edeceğimizi ortaya koyacağımız bir buluşma asıllaştıracağız dedi. Bakan Soylu ve Bakan Azikeev daha sonra medyaya kapalı görüşme reelleştirdi.

BAKAN SOYLU, KIRGIZİSTAN ACİL DURUMLAR BAKANI AZİKEEV'İ KABUL ETTİ

BAKAN SOYLU, KIRGIZİSTAN ACİL DURUMLAR BAKANI AZİKEEV'İ KABUL ETTİBAKAN SOYLU, KIRGIZİSTAN ACİL DURUMLAR BAKANI AZİKEEV'İ KABUL ETTİ

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.