Aslında Bir Programlama Dili Olmayan HTML Nedir? Ücretsiz HTML Öğrenebileceğiniz Online Kurslar
102 okunma

Aslında Bir Programlama Dili Olmayan HTML Nedir? Ücretsiz HTML Öğrenebileceğiniz Online Kurslar

ABONE OL
Ekim 13, 2021 21:31
Aslında Bir Programlama Dili Olmayan HTML Nedir? Ücretsiz HTML Öğrenebileceğiniz Online Kurslar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir yazılımcı olmasanız dahi HTML nedir, kesinlikle duymuşsunuzdur. Pek çok son kullanıcı, HTML’i bir programlama dili olarak öğrenir. Ancak HTML bir programlama dili değildir. Temel olarak onun için bir metin işaretleme dili diyebiliriz. Başka Bir Deyişle bu dili kullanarak sıfırdan bir yazılım üretmezsiniz. Fakat o yazılımda okunur hale gelecek görsel ve metinleri bu dili kullanarak galibiyetli bir biçimde yazabilirsiniz.

HTML dili kullanarak yazılan tabanlar genel olarak internet sitelerine ilave edilen öğelerin okunabilir olması için yazılır. Hatta bir blog sahibiyseniz dahi HTML kodu yazabilir ya da blogunuza ilave etmek istediğiniz bir öğenin hazır HTML kodunu kullanabilirsiniz. Gelin evvel HTML nedir, ne işe verim sorularını cevaplayalım. Daha sonra ise bu dayanakçı dili fiyatsız olarak bilebileceğiniz kursları görelim.

HTML nedir?

html

İlk defa 1993 senesinde ortaya çıkan Hypertext Markup Language, kısaca HTML, Türkçesi ile Hiper Metin İşaretleme Dili; isminden de anlaşılacağı üzere bir programlama dili değildir. HTML için en geniş tanımıyla bir metin işaretleme dili demek doğru olacaktır. Pek çok değişik versiyonu olsa da günümüzde HTML5 kullanılmaktadır.

HTML dili ile yazılan tabanlar, internet sitelerinde kullanılır. Başka Bir Deyişle HTML dili kullanarak sıfırdan bir yazılım ortaya çıkarmanız ihtimalsizdir. Bu sebeple bir programlama dili olarak kabul edilmez. Bazı yazılımların içinde HTML dili ile oluşturulmuş kod tabanları görebilirsiniz ancak bunlar sadece ilave edilen öğelerin çevrimiçi dünyada okunması için ilave edilmişlerdir.

HTML ne işe verim?

html

En kolay internet sitesinde dahi onlarca, suratlarca ve hatta binlerce değişik yazı ve görsel vardır. Bu internet sitesi, vahşice anlatmak gerekirse, internet tarayıcısı tarafında okunur ve bize gösterilir. Her bir öğe değişik bir programlama dili kullanılarak oluşturulursa internet tarayıcısının işinin ne kadar güç olacağını hayal etmek hiç güç değil.

Bu noktada devreye HTML giriyor. İnternet sitelerine ilave edilen tüm öğelerin, tüm internet tarayıcıları tarafından okunur olması için HTML dili kullanılır. Başka Bir Deyişle bu dil, bir nevi temel bir okunurluk kaideyi oluşturur. CSS ve JavaScript gibi dillerle beraber kullanıldığı zaman ortaya hakikat anlamda galibiyetli internet siteleri çıkar.

HTML dilini bilebileceğiniz fiyatsız Udemy kursları:

Bir Saatte Html Bil HTML5 ve CSS3 HTML & HTML5 Sıfırdan Kapsamlı Eğitim Seti Temel HTML – Yeni Başlayanlar için Bir Saatte HTML Süratli HTML5 Programlama Basic HTML5 Eğitim Seti Tüm İstikametleriyle HTML ve HTML5 Bilin

Bir Saatte Html Bil

udemy, html kursu

Uzun senelerdir yazılım sektöründe çalışan bilgisayar mühendisi Ercan Ayhan tarafından hazırlanan Bir Saatte Html Bil kursunda; internet sitelerinin temel yapısının HTML dili olduğunu, daha evvel hiç görmeseniz dahi HTML dili ile yazmayı ve sıkça karıştırılan HTML ile CSS dili arasındaki farkı bileceksiniz. Kursa katılmak için Visual Studio Community ve internet tarayıcısına lüzumunuz var. Kursun Udemy sayfasına buradan erişebilirsiniz.

HTML5 ve CSS3

udemy, html kursu

Bilgisayar mühendisi Kaan Academy tarafından hazırlanan HTML5 ve CSS3 kursu sonunda bir uzman olmayacaksınız ancak HTML5 ve CSS3 dillerini orta seviye kullanmayı bileceksiniz. Kurs sıfırdan başlıyor. Başka Bir Deyişle şayet daha evvel HTML5 ve CSS3 dilleri hakkında rastgele bir bilginiz yoksa dahi bir bilgisayarınız olsun yeter. Kursun Udemy sayfasına buradan erişebilirsiniz.

HTML & HTML5 Sıfırdan Kapsamlı Eğitim Seti

udemy, html kursu

Bilgisayar mühendisi Bi’DoluYazılım tarafından hazırlanan HTML & HTML5 Sıfırdan Kapsamlı Eğitim Seti sonunda sadece HTML dilini kullanarak bir internet sitesi nasıl planlanır bilmiş olacaksınız. Daha evvel bu dile dair hiçbir bilginiz yoksa dahi kaygı etmeyin, kurs her şeyi sıfırdan başlayarak katılımcılarına anlatıyor. Kursun Udemy sayfasına buradan erişebilirsiniz.

Temel HTML – Yeni Başlayanlar için Bir Saatte HTML

udemy, html kursu

Yazılım geliştiricisi Muhammet Emin Çırak tarafından hazırlanan Temel HTML – Yeni Başlayanlar için Bir Saatte HTML kursu sonunda HTML yaftalarını bilecek, bir internet sitesinin temel yapısının nasıl oluşturulduğunu görecek ve kendi internet sitelerinizi hazırlayacak ustalığa kavuşmuş olacaksınız. Kursun Udemy sayfasına buradan erişebilirsiniz.

Süratli HTML5 Programlama

udemy, html kursu

Kıdemli yazılım uzmanı Mustafa Demirhan tarafından hazırlanan Süratli HTML5 Programlama kursu sonunda HTML5 ile temel programlama yapabilecek, son versiyonun yeni hakimiyetlerini bilecek ve hakikat WEB 2.0 nedir görmüş olacaksınız. Kursa başlamak için daha evvel HTML hakkında temel bilginiz olması gerekiyor ancak bir uzman olmanıza gerek yok. Kursun Udemy sayfasına buradan erişebilirsiniz.

Basic HTML5 Eğitim Seti

udemy, html kursu

Web geliştiricisi Yunus Çeçen tarafından hazırlanan Basic HTML5 Eğitim Seti ile beraber kendi internet sitenizi oluşturmak için lüzumlu ilk adımı atmış olacaksınız. Kurs sonunda internet sitelerinin temel yapısını görecek, HTML yaftalarını bilecek, HTML ile internet tarayıcıları arasındaki ilişkiyi kavramış olacaksınız. Kursun Udemy sayfasına buradan erişebilirsiniz.

Tüm İstikametleriyle HTML ve HTML5 Bilin

udemy, html kursu

Bilgisayar programcısı Ahmet Terkir tarafından hazırlanan Tüm İstikametleriyle HTML ve HTML5 Bilin kursu sonunda HTML dili hakkında temel bilgi sahibi olacak, internet sitesi tasarım safhalarını bilecek, bol bol misal kullanım görecek ve bir internet sitesinin tasarım evveli süreci hakkında fikir sahibi olacaksınız. Kursun Udemy sayfasına buradan erişebilirsiniz.

Öğrenilenin aksine bir programlama dili olmayan HTML nedir, ne işe verim gibi merak edilen sualleri cevapladık ve fiyatsız HTML bilebileceğiniz kursları listeledik. HTML başlı başına bir programlama dili olmamasına karşın en yaygın kullanılan metin işaretleme dili olduğu için bilmek hayli işinize yarayacaktır. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.