Akşener’den çarpıcı ‘siyasi cinayet’ açıklaması! Erdoğan’ın başbakanlık döneminden örnek verdi
107 okunma

Akşener’den çarpıcı ‘siyasi cinayet’ açıklaması! Erdoğan’ın başbakanlık döneminden örnek verdi

ABONE OL
Ekim 13, 2021 23:03
Akşener’den çarpıcı ‘siyasi cinayet’ açıklaması! Erdoğan’ın başbakanlık döneminden örnek verdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yine Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ı, parti Genel Merkezi’nde ziyaret etti. İki lider görüşme sonrası ortak basın açıklamasında bulundu.

“BİZİ İDAREYENLERE UNUTTUKLARI İSTİŞARE KÜLTÜRÜNÜ ANIMSATMAK İSTERİZ”

İyileştirilmiş ve kuvvetlendirilmiş parlamenter sisteme dair yaptıkları çalışmayı Erbakan’a ibraz ettiklerini belirten Akşener, “Türkiye’nin içinde bulunduğu koşullara dair istişarede bulunduk. Kendilerinin görüşlerinden çok istifade ettim. Görüş alışverişlerimiz devam edecek. İstişarenin, Türkiye’de unutulan bir mevzu olduğunu bunu tekerrür anımsatmak istedik. İstişare mekanizmasını bizi idareyenlere de andırdırırız. Kutuplaştırmak, insanları birbirinin karşısına dikmekten bırakırlar. Ayrışma noktalarımızı öne koymaktan bırakırlar” biçiminde konuştu.

“BU CİNS İŞLER OLUYOR”

Akşener, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Politik cinayetler evhamım var” açıklamasına ait değerlendirmelerde bulundu ve laflarına şöyle devam etti:

*Sivil alanlardan zaman zaman herkese bu cins duyumlar kazanç. Nitekim ben andırıyorum. Erdoğan’ın Başbakan olduğu yarıyılda ‘suyunun zehirli olduğu’ iddiaları ortaya atılmıştı ve buna çok üzülmüştük.

*O zehirleme iddiasında olanların kim olduğunu, kim olmadığını hiç bilemedik. Demek ki bu cins işler oluyor. Ben, Kılıçdaroğlu ile görüşmedim. Neye istinaden böyle bir konuşma yaptı bilmiyorum

“HENÜZ BALAKA ALAMADIK”

*İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘FETÖ stratejileri’ iddiasını nasıl değerlendireceğim bilmiyorum. Ben Soylu’nun bir gazeteciyle yaptığı sohbeti okudum.

*PKK terör örgütünün bir genelgesini ele geçirdiklerini bu genelgede hem İYİ Parti’nin hem de CHP’nin hem de HDP’nin ismini geçtiğini, HDP’ye bir yol haritası çizen genelge olduğunu, bir balaka seti olduğunu söyleyen bir beyanatı vardı.

*Bir dostumuz üzerinden de ‘Böyle bir beyanatı oldu mu, olmadı mı?’ diye sorduk. Fakat yanıt alamadık.

*Bazen söyleyenmeyen laflar söylenmiş gibi yapıldığı için bunu da kendisinden bilmeye çok büyük gayret ettim. Henüz bir balaka alamadık.

“BEN TÜRKİYE’DE CİDDİ BİR DEVLET KRİZİ OLDUĞUNA İNANIYORUM”

*Ben terör örgütleri üzerine çalışmış bir öğretmenim. Terör örgütleri daha öncekinden hiçbir yerde yazılı, çizili iş bırakmazdı. Demek ki çözüm sürecinde PKK terör örgütü ile masaya oturulduğu için artık resmi yazılar yazılmaya başlanmış.

*Böyle bir istihbarat balakasının İçişleri Bakanı tarafından açıklanması ayrı bir sual işaretidir. İstihbarat balakaları açıklanmaz gereği yapılır.

*Bunu açıkladığınız andan itibaren herkes kaçar. Teröristleri tutamazsınız. Bu sebeplerden dolayı ben Türkiye’de ciddi bir devlet krizi olduğuna inanıyorum. Özellikle bizi idareyenleri ciddiyete davet ediyorum.

SOYLU’YA TEPKİ GÖSTERDİ

*Her bir tümceyi siz FETÖ üzerinden tanımlarsanız FETÖ mevzusu sulandırılmış olur.  Kılıçdaroğlu bu ülkenin ana muhalefet partisi genel başkanı, kendisine böyle duyumlar geliyordur. Ciddiye alınacak biçimde geliyordur ki kamuoyuyla paylaşmıştır.

*Bu duyumların kaynağının sorulması Cumhuriyet Savcılarının vazifeyidir. Ciddiyet bunu gerektirir. Bu duyumlara ‘FETÖ stratejiyi’ diyerek rahatlatmaya gayret etmek bu derece tecrübeli bir İçişleri Bakanına yakışmaz, tecrübenin altını çiziyorum.

“ŞAHSİ DOSTLUKLARIN TÜRKİYE’NİN ÖNÜNE GEÇMESİ NETİCEYİ BU NOKTAYA GELDİK”

Hükümetin dış siyasetlerine ait de konuşan Akşener, “Yine Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın Suriye sorunu ile alakalı; ‘İlk düğme değil, 10 düğme yanlış iliklendi.’ lafına katılıyorum. Kişim devleti olunca böyle oluyor. Şahsi dargınlıklar, şahsi arkadaşlıklar, şahısların itibarı Türkiye’nin itibarının önüne geçmesi duygusal bir dış siyaset, bipolar bir dış siyasetin getirdiği nokta sadece Suriye’de değil her tarafta bizi aynı noktaya getirdi.” dedi.

“’ARKADAŞIM’ DİYOR SONRA PAPAZ OLUYORUZ”

“Biz İYİ Parti olarak Suriye ya da başka bir ülke olsun, vakaya Türkiye’nin çıkarları üzerinden bakarız” ifadelerini kullanan Akşener, “Devlet kavramı üzerinden, ciddiyet üzerinden bakarız. 5 dostuma bu mevzuyu çalışmaları için direktif verdim. Onlar nasıl bir yöntem izlenmesi üzerine çalışacaklar. Daha sonra da milletvekili dostlarımıza bu mevzuda balaka verecekler. Erdoğan’a da buradan bir nasihatim olsun. Ne zaman ‘Arkadaşım’ diyor biltihaba sonra papaz oluyoruz. Bu mevzuda da dikkatli olursa neşelenirim.” açıklamasında bulundu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.