AKP’li vekile hakaret iddiasıyla 7 yıl hapis istemi
88 okunma

AKP’li vekile hakaret iddiasıyla 7 yıl hapis istemi

ABONE OL
Ekim 13, 2021 23:04
AKP’li vekile hakaret iddiasıyla 7 yıl hapis istemi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Avukat Mert Yaşar, 21 Şubat 2021 tarihinde, sosyal medya hesabı üzerinden, AKP Tokat Milletvekili Özlem Zengin ile alakalı paylaşım yapmıştı. Yaşar, yaptığı  paylaşımı kısa zamanda silmişti. Ancak sosyal medya üzerinden gelen tepkiler üzerine nezaretine alınmış ve ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ ve ‘Kamu misyonlusuna hakaret’ suçlarına hapsedilmişti.

İstanbul 23. Asliye Ceza Duruşmasındaki yapılan mahkemeye Mert Yaşar ile taraf avukatları katıldı.

Mahkemede, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatları ile, AKP Tokat Milletvekili Özlem Zengin’in avukatı, MERT Yaşar’ın cezalandırılmasını istedi.

“2 YAŞINDAKİ KIZIMA TECAVÜZLE TEHDİT EDİLDİM”

Tutuksuz suçlanan avukat Yaşar, evvelki mahkemede kararın açıklanmasının geri vazgeçilmesini kabul ettiğini ancak bundan bıraktığını belirterek, “Ben paylaşımı yapıp sildim. Onlar köpürttü. Ak troller tarafından 2 yaşındaki kızıma tecavüzle tehdit edildim. ‘İlk gece hakkı‘ ifadesi Özlem Zengin ile ilişkili değildir. Beni hapseden Barış Ceza Hakimi de, ‘Özlem Zengin’e hakaret etme olasılığı’ diyerek hapsetti. Özlem Zengin’in duruşmaya gelerek, bu paylaşımımdan ne kavradığını anlatmasını istiyorum. İlk gece hakkı, daha evvel ilişkiye girmemiş olan bireylerle ilişkilendirilen bir ifadedir. Özlem zengin evlenip boşanmış ve 2 çocuk sahibidir. Yargılamaları kabul etmiyorum. Beraatımı arz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yaşar’ın avukatı, Özlem Zengin’in duruşmaya hiç gelmediğini, duruşmaya gelerek, paylaşımdan ne kavradığını anlatmasını arz etti.

“PAYLAŞIM, TENKİT VE KABA LAF KAPSAMINI AŞAN KALİTEDE”

Temel hakkındaki mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, maznun Mert Yaşar’ın mevzubahisi paylaşımında tenkit ve kaba laf kapsamını aşan hakaret kalitesinde ifadeler olduğu, kullandığı ifadelerde hem Cumhurbaşkanlığı bakanlar kurulusunun başı hem Cumhurbaşkanına hem de AK Parti 27. Yarıyıl Milletvekili Özlem Zengin’e müteveccih kamu misyonlusuna karşı hakaret kabahatini işlediğinin anlaşıldığını kaydoldu.

2 KABAHATTEN 7 SENEYE KADAR MAPUSU İSTENDİ

Mütalaada Mert Yaşar hakkında, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ ve Özlem Zengin’e müteveccih ‘kamu misyonlusuna müteveccih hakaret’ kabahatlerinden toplamda 2 sene 4 aydan 7 seneye kadar mapus cezası arz edildi.

Maznun  Mert Yaşar, mütalaaya katılmadığını söyleyerek, temele ait korunma hazırlamak için zaman arz etti. Mahkeme ertelendi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.