Adana’daki Orman Yangınını Çıkaran Adamın Sinirden Eli Ayağı Titreten İfadesi Ortaya Çıktı
79 okunma

Adana’daki Orman Yangınını Çıkaran Adamın Sinirden Eli Ayağı Titreten İfadesi Ortaya Çıktı

ABONE OL
Ekim 13, 2021 21:41
Adana’daki Orman Yangınını Çıkaran Adamın Sinirden Eli Ayağı Titreten İfadesi Ortaya Çıktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adana’da uslara soğukkanlılık veren ve ayrıntılarını bildikçe asaplarınıza dominant olmakta eforluk sürükleyeceğiniz bir vaka yaşandı. Yoldan geçen şahısların ormanı yakıyorlar demesi üzerine yangın tüpüyle vaka yerine giden Atilla Demir adlı bir yurttaş, ormanı yakmak için uğraşan bir yurttaşı tutmayı muvaffak oldu. Kolluk güçlerinin nezaretine aldığı yurttaş, özrü kusurundan büyük lafının delili kalitesinde tümceler kurdu.

Edinilen bilgilere göre Serdal ve Cumali adlı iki kardeş, uyumunu hurda toplayarak sağlıyordu. Yangının çıkarıldığı bölgeye de hurda toplamak için gitmişlerdi. Abi Cumali’nin molozların arasına girmesi üzerine onu beklemeye başlayan Serdal D. Adlı yurttaş, etrafın otlar sebebiyle çok lekeli olduğuna karar verdi. Bunun üzerine elindeki çakmakla yangın çıkaran hurdacı, yangının ormanlık alana atlayacağını düşünmediğini ifade etti.

“Bu sene yeterince orman yandı”

Orman Yangını Adana

Hem ormanı yakan şahısların tutulmasını sağlayan hem de yangın söndürme çalışmalarına katılan Atilla Demir, “Ben baktığımda Serdal D. otluk alanı elindeki çakmakla yakıyordu. Ancak öteki bireyi hiç görmedim. Hemen müdahale ettik daha fazla yanmasının önüne geçtik. Ormanın yandığını görünce çok üzüldüm bu sene yeterince orman yandı zati.” ifadelerini kullanarak, yaşadığı vakayı anlattı.

Nezaretine alınan kardeşlerden Serdal D. verdiği ifadede şu tümceleri kullandı: Biz hurdacılık yapıyoruz. Vaka günü de göl kenarına hurda toplamaya gittik. Abim Cumali molozların olduğu yere indi. Ben de sigara içtiğim için yanımda çakmak bulundururum. Ancak o an sigaram yoktu. Abimi beklerken etraf pak olsun diye çakmak ile otları yakmaya başladım. Yaktığım yer ağaçlara 5 metre uzaklıktaydı. Ancak bir zaman sonra yangın gelişti ağaçlara atladı. Söndürmeye çalıştım ama söndüremedim. Daha sonra itfaiye takımları geldi. Abim Cumali’nin otluk alanı yaktığımdan haberi yok. Ben otluk alanı yakınca ormana atlayacağını düşünmedim çok pişmanım.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.