DOLAR

27,1479

0.08%
EURO

29,0073

0.11%
ALTIN(gr)

1.680,48

0,38%
BİST 100

8039.18

0,38%
83 yeni mezun daha Vodafone Discover’la çalışma hayatına katıldı
99 okunma

83 yeni mezun daha Vodafone Discover’la çalışma hayatına katıldı

ABONE OL
Ekim 13, 2021 21:43
83 yeni mezun daha Vodafone Discover’la çalışma hayatına katıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, geleceğin teknolojilerine istikamet verecek genç kabiliyetleri bünyesine katmaya devam ediyor. Cerrahın 2008 senesinden beri sürdürdüğü Discover Genç Marifet Programı’nın yeni yarıyıl müracaatları sonuçlandı. Verilen bilgiye göre, Türkiye’nin dört bir yanından 7 bini aşkın gencin müracaat ettiği programa 32 değişik üniversiteden 71 genç kabul edildi. Aralık itibariyle de 12 genç daha programa katılacak, böylece 83 yeni mezun çalışma yaşamına katılmış olacak. Programa katılanların yüzde 60’ını kadın çalışanlar oluşturdu. Genç Discover’lar, cerrahın satış, pazarlama, teknoloji, finans, insan kaynakları işlevlerinde bütün zamanlı çalışma imkânına sahip olacak.

Geleceğin liderleri olarak gördükleri genç kabiliyetleri keşfetmeyi ve organizasyonlarına katmayı umursadıklarını belirten Vodafone Türkiye İcra Heyeti Başkan Yardımcısı Bülent Bayram şunları söyledi:

“Markamızın evrensel ölçekte tüm ülkelerinde uyguladığı Discover Genç Marifet Programı ile bütün 14 yıldır işletmemizin genç ve devingen suratının en büyük temsilcilerini ağırlıyoruz. Yüksek potansiyele sahip gençleri işletmemize kazandırarak, yerel ve evrensel kariyer imkânlarından yararlanmalarına, eğitim-gelişim programları ile desteklenmelerine imkân tanıyor ve aynı zamanda işletmemizin marifet havuzunu genişletmeyi hedefliyoruz. Bu sene ilk kere hüner odaklı yaklaşımla oluşturduğumuz uzmanlık patikalarının rotasyon ve eğitimlerle zenginleştiği bir program tasarladık. Cerrah olarak ‘kendine yatırım yap, yeni fikirler üret, sına-yanıl, denetle’ diyoruz ve marifetlerin gelişimini umursuyoruz. Bu istikamette, takım dostlarımızın kendilerini değişik açılardan geliştirebilmesi için zati bildiklerinin üstüne yeni bilgiler ilave edebilecekleri eğitim programları, yine hüner kazanma ve marifette derinleşme patikaları oluşturuyoruz. Bu kapsamda, yeni mezunlarımızın da hüner kazanması için 14 patika içinde 14 değişik gelişim yolculuğu, bu yolculuk süresince 2 değişik rotasyon ile tüm bu yolculukta onların yanındayız. Her zaman olduğu gibi gelecekte de gençler bizim en büyük motivasyonumuz ve rehberimiz olmaya devam edecek.”

Bugüne kadar 500’ü aşkın bireyi bünyesine kattı
Verilen bilgiye göre Discover Genç Marifet Programı, üniversite 4’üncü sınıf talebeleri, yeni mezunlar ve en fazla bir sene bütün zamanlı iş deneyimi bulunanlar için özel hazırlanmış bir kariyer programı. Program kapsamında, cerrah bünyesine katılan genç beceriler için yoğun bir eğitim ve gelişim programı uygulanıyor. Gençler, ilk sene değişik kısımlarda iki rotasyon yaparak, hem teknoloji/telekomünikasyon sektörünü, hem de cerrahı yakından tanıma ve kariyerlerine daha şuurlu seçimler yaparak başlama imkânı buluyorlar. İki senelik çalışmalarının ardından evrensel değerlendirme merkezinde zaferli olurlarsa Columbus Programı ile değişik bir Vodafone ülkesinde muhakkak müddetle görev yapabiliyorlar. Columbus Programı dışında da yayınlanan bültenler aracılığıyla değişik yerel ve evrensel fırsatları değerlendirebiliyorlar. Cerrah, Discover Genç Marifet Programı ile bugüne kadar 500’den fazla bireyi bünyesine kattı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.