007 Gişede Bekleneni Elde Edemedi: No Time to Die, Beklediği İlgiyi Göremedi
73 okunma

007 Gişede Bekleneni Elde Edemedi: No Time to Die, Beklediği İlgiyi Göremedi

ABONE OL
Ekim 13, 2021 21:44
007 Gişede Bekleneni Elde Edemedi: No Time to Die, Beklediği İlgiyi Göremedi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yayınlanmasından evvel James Bond serisinin son filmi ‘No Time to Die’ın ilk üç gününde 60 ila 70 milyon dolar arasında hasılat elde edeceği hipotez ediliyordu. Her ne kadar trajedi olmasa da, pozitif tenkitler alan filmin, Daniel Craig’in efsane kişilik Bond’u canlandıracağıı son film olması nedeniyle büyük alaka görmesi bekleniyordu; ancak görünen o ki konuttaki hesap çarşıya uymadı. 

No Time to Die, temennilerin azıcık altında kalarak yurt içi gişede 56 milyon dolarla açılış yaptı. 

Film, henüz Çin’de gösterime girmedi

No Time to Die

Devam eden pandeminin de tesiri göz önüne alındığında reelinde şu an ilk gişe neticelerini değerlendirmek için uygun bir zaman da değil. Hatta virüs krizini düşündüğümüzde 56 milyon dolarlık hafta sonu açılış hasılatı bazı filmler için harika bir açılış olabilir; ancak bu, No Time to Die çapında bir film için geçerli değil. Filmin 250 milyon dolarlık devasa bütçesine ve 100 milyon dolardan fazla pazarlama tüketmesine bir de filmin ertelenmesi maliyetlerini de ilave edince hayal kırıklığının nedeni çok net bir biçimde ortaya çıkıyor. Gişe uzmanları, üretimine tüketilen parayı karşılama etmek için No Time to Die’ın küresel gişede en az 800 milyon dolar kadar hasılat elde etmesi gerektiğini düşünüyor. 

Yurt dışında ise izleyicilerin alakayla karşıladığı Anekdot Time to Die, beynelmilel gişede şimdiden etkileyici bir 145 milyon dolar elde etmiş vaziyette. Rejisör koltuğunda efsane dizi True Detective’in rejisörü Cary Joji Fukunaga’nın oturduğu son 007 serüveni, Çin dışında hemen hemen tam büyük pazarlarda gösterime girmiş vaziyette. Şimdilik dünya çapında 313 milyon dolar hasılat elde etmiş olan filmin, 29 Ekim’de Çin‘de gösterime girmesiyle hasılatının iyice çoğalması bekleniyor.

Bond, gişede birinci sıraya yerleşmiş vaziyette

No Time to Die gişede ilk sırada

Bond’un yurt içi gişede bekleneni elde edememesinin arkasında ise pek çok değişik neden olabilir; ancak hiç kuşkusuz bir biçimde bunlardan en keskin ikisi yaşlı izleyicilerin sinema salonlarına geri dönme mevzusundaki kararsızları ve filmin 2 saat 45 dakikalık uzun süresi. Bunlara ek olarak Sony’nin çizgi romandan beyaz perdeye uyarladığı Venom filminin ikinci devam filmi ‘Venom: Let There Be Carnage’ın gördüğü büyük alaka da Bond’u gölgede vazgeçmiş olabilir. Ancak Bond’un gelmesi ve yurt içi gişede birinci sıraya yerleşmesiyle Venom, ikinci sıraya düşmüş vaziyette. Kuzey Amerika’da 141 milyon dolar hasılat elde eden Venom, dünya genelinde 185 milyon dolar elde etmiş vaziyette. 

Gişe de Venom’u sırasıyla bu hafta elde ettiği 10 milyon dolarla ‘Adams Family 2’, 4.2 milyonla ‘Shang-Chi and the Legend of the Deri Rings’ ve 1.4 milyon dolarla şimdiye kadar yapılmış en iyi dizilerden birisi olan ‘Sopranos’un evvelini anlatan ‘The Many Saints of Newark’ takip ediyor. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.